Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Estetik gülüş ve sağlıklı dişlere kavuşmak isteyen insanlar tarafından diş hekimliği yöntemlerine başvurulur. Zirkonyum diş kaplama, çürüme ve leke oluşumuna yönelik yapılan estetik diş hekimliği yöntemlerindendir. Son dönemlerde hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kişilere sağladığı avantajlar nedeniyle öne çıkan bir uygulamadır.

Ön yüzey veya arka yüzeye de diş kaplaması uygulanabilir. Kişinin ağız ve diş yapısının doğal görüntüsüyle uyum yakalanması amaçlanır. Alanında uzman diş hekimleri tarafından hastanın ihtiyaçları doğrultusunda tedavi süreci ilerler. Diş hekimliği alanındaki güncel görüntüleme teknikleriyle beraber kişinin istediği sonuca ulaşılabilmektedir.        

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Protez ve porselen köprü tedavi yöntemlerinde kullanılan zirkonyum maddesi kullanılır. Taç ya da kron adıyla da bilinmektedir. Klasik kron uygulamasından farklı olarak zirkonyum adı verilen madde kullanılır. Metal içerikli olmayan ve darbelere karşı dayanıklı yapıya sahip bir içeriği bulunur. Kişinin diş yapısındaki gereksinimlere göre ağız içerisinde hangi bölgeye uygulanacağına karar verilir.  Ön ve arka dişlerin yüzeyine zirkonyum kaplama tekniğiyle işlemler gerçekleştirilir.

Estetik kaygılardan dolayı ön dişlere zirkonyum diş kaplama uygulanır. Diş beyazlatma tedavisinin etkili sonuç vermediği noktalarda başvurulabilir. Fonksiyonel açıdan eksiklikleri gidermek amacıyla arka dişlerde de kullanılan bir yöntemdir. Uygulama sayesinde yeme – içme gibi eylemler, kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Ağız sağlığının bütünlüğü açısından önemli rol oynamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş hekimliği ve estetiği alanında uzman hekimler tarafından işlemler yürütülmektedir. Ön muayene esnasında hastanın ağız sağlığını tehdit eden sorunlar tespit edilir. Dolgu tedavisi, diş taşı temizliği gibi uygulamalarla temel ağız bakımı sağlanır. Ardından kişinin isteği ve tıbbi açıdan uygun görüldüğü takdirde zirkonyum kaplama yapılır. Son dönemde gelişen teknik imkanlarla hastanın ihtiyaçları doğrultusunda işlemler gerçekleştirilir.

Ağız ve çene yapısının ölçüsü alınarak diş kaplama işlemlerine başlanır. Her bir hastaya özel olarak laboratuvar ortamında tasarlanmaktadır. Diş rengi, boyutu ve kaplama yapılacak diş sayısı gibi etkenler hesaplanır. Ayrıca yeni diş yüzeylerinin kişinin yüz yapısıyla uyumuna da dikkat edilir. Tahmini 4-5 günün sonunda, hasta yeni gülüşüne kavuşması beklenir. Özel bir maddeyle yapıştırılarak zirkonyum kaplamalar kalıcı hale getirilir. Hastalar tarafından diş kaplama fiyatları ve nasıl uygulandığı merak edilmektedir. Ayrıntılı bilgi için Erçağ Diş Kliniği olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları Nelerdir?

Diş ve ağız yapısının sağlıklı görünüme kavuşması için çeşitli estetik yöntemler bulunur. Zirkonyum kaplama ise özellikle dış görünüşünden dolayı kaygıları olan insanlar tarafından tercih edilir. Tedavi sürecinin sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Kişinin doğal diş yapısına oldukça yakın bir sonuç elde edilir. Kolaylıkla biçimsel değişikliklere uyum sağlaması yönünden oldukça fayda sağlamaktadır. Beyaz rengi kolaylıkla alması nedeniyle de öne çıkan bir uygulamadır.

Hastanın kendi dişlerine benzeyen yapısı nedeniyle de tercih edilir. Zirkonyum kaplama uygulamasında metal içermeyen madde kullanılır. Bu nedenle insan sağlığı açısından herhangi bir risk faktörü oluşturmamaktadır. Ayrıca düzenli olarak bakımı gerçekleştirildiği zaman uzun yıllar boyunca dayanıklılığını korumaktadır. Son olarak diş hassasiyetine karşı sağlam bir yapıya sahiptir. Bütün uygulama süreci ve zirkonyum diş fiyatları hakkındaki sorularınız için Erçağ Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Zirkonyum Kaplama Uygulaması Sonrası

Zirkonyum malzemesi, diş etiyle uyumlu yapıdadır. Diğer protez ürünlerine kıyasla metal içermediği için leke oluşumu görülmemektedir. Zirkonyum diş yüzeyinin özellikleri gereği renk değişimi yaşanmaz. Uygulama sonrasında tat ve koku değişimi yaşanması beklenmez. Aynı zamanda tedavi sonrasında kişinin doğal diş yapısı hasar görmemektedir. Dişlerin yüzeyine kaplama işlemini gerçekleştirmesinin ardından ağrı yaşanabilir. Hastaların genellikle yaşadığı bir durum olup zaman içerisinde geçtiği bildirilir.

Tedavi sürecinin ertesinde hastaların dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yüksek derecelerde sıcaklıktaki veya soğuk gıda maddelerine karşı dayanıklıdır. Diş kaplamasına zarar verecek ürünler tüketilmemelidir. Sert ve kabuklu gıda maddelerinin oluşturabileceği hasarları en az seviyeye indirilir.

Yıllar içerisinde kişinin yaşam koşullarına bağlı olarak diş yüzeyinde aşınma görülebilir. Özellikle diş fırçalama ve diş ipi kullanımı, zirkonyum kaplamanın kalıcılığını olumlu yönde etkilemektedir. Düzenli yapılan sağlık kontrolleri de zirkonyum diş kaplama açısından oldukça önemlidir. Olası diş eti hasarı ve benzeri sorunların erken dönemde teşhis edilmesini sağlar.