Soru Cevaplarla Orthero Plak Tedavisi

orthero

Soru Cevaplarla Orthero Plak Tedavisi

Metal diş teli tedavisi yerine kullanılan hem şeffaf olma, hem de istenildiği zaman çıkarılarak tekrar takılma kolaylığı sağlayan orthero plaklar günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Orthero plak tedavisi ile dişler ağız içerisinde olması gerektiği ideal yere getirilir. Ortodontik bir tedavi olan orthero ile dişler, estetik bir görünüme ulaşabilir. Üstetlik orthero şeffaf plakların diş teli tedavisine göre birçok avantajı da bulunmaktadır. Orthero diş teli tedavisi nedir?, orthero şeffaf plakların avantajları nelerdir? gibi merak edilen birçok sorunun yanıtına ulaşabilirsiniz.

Orthero Plak Tedavisi Nedir?

Ağız ve diş sağlığı alanında yaşanan gelişmeler ve ilerleyen teknoloji sayesinde estetik diş hekimliği son yıllarda oldukça önem kazandı. Estetik diş hekimliği çerçevesinde gerçekleştirilen gülüş tasarımı, diş beyazlatma gibi operasyonlara talep her geçen gün artmaktadır. Dişlerin ideal yerlerine gelmesi için kullanılan orthero şeffaf plaklarda estetik kaygılar nedeniyle tercih edilmektedir.

Orthero Plak Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Ortodontik bir tedavi yöntemi olan orthero plak tedavisi, diş bozukları tedavisinde kullanılmaktadır. Orthero plak tedavisi, günümüzde metal diş teli takmak istemeyen, estetik kaygılar taşıyan birçok kişinin tercih ettiği bir tedavidir. Orthero şeffaf plak doğal görünümü ile hastalar tarafından tercih edilmektedir. Orthero şeffaf plakların sağladığı birçok avantajda bulunmaktadır. Kullanılan şeffaf plaklar, ağız içi yaralamalara neden olmamaktadır. Hastanın kolayca çıkarıp takabildiği şeffaf plaklar yeme ve içme özgürlüğü sunmaktadır. Ayrıca diş temizliğinin yapılması da oldukça basittir.

Orthero Şeffaf Plak İle Yemek Yerken Sorun Yaşar Mıyım?

Orthero şeffaf plak ile yemek yerken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yemek yerken ya da dilediğiniz zaman plaklarınızı çıkarıp yeniden takabilirsiniz. Burada önemli olan plaklarınızın günde 22 saat takılı kalması kuralıdır.

Orthero Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Orthero şeffaf plaklar her 15 günde bir yenilenmelidir. Hastanın ağız yapısına göre tedavi süresi de değişiklik gösterir. Erçağ Diş kliniğinde doktorunuz 3D simülasyonu yardımı ile size uygun tahmini bir tedavi planı belirleyerek sizinle paylaşır.

Orthero Şeffaf Plak Diş Teli Tedavisi Kadar Etkili Midir?

Orthero şeffaf plakları hekimizin planladığı tedaviye uygun olarak kullandığınız taktirde diş teli kadar etkilidir. Orthero şeffaf plaklar takılıp çıkarılma kolaylığı sağlamaktadır. Ancak hasta, sürekli olarak plağı çıkarmalıdır. Hasta, diş hekiminin yönlendirmelerine riayet etmeli, tedavi sürecini aksatmamalıdır.

Orthero Plak Tedavisi Ağrı Yapar Mı?

Plakların takılmasında amaç dişlerinizin istenilen konuma getirilmesidir. Bu nedenle ilk takıldıklarında ağrı yapması kaçınılmazdır. Bu takılan plağın amacına ulaştığının bir göstergesidir.