Şeffaf Aparey Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Şeffaf Aparey Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Diş tellerine alternatif olarak geliştirilen şeffaf apareyler sağlamış olduğu avantajlar sebebi ile hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Şeffaf aparey tedavisi, kişiye özgü olarak gerçekleştirilen ortodonti tedavi yöntemidir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte diş telleri yerini daha estetik bir görünüme sahip olan şeffaf apareylere bırakmıştır. Şeffaf aparey tedavisi dişlerde görülen çapraşıklık, sıkışıklık ve seyreklik gibi sorunlarda tedavi yöntemi olarak tercih edilmektedir.

Şeffaf Aparey Tedavisi

Şeffaf Aparey Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Dişlerdeki yamuklukların giderilmesine, hizalanmasına yarayan şeffaf apareyler yeni nesil ortodonti tedavileri arasında yer almaktadır. Geleneksel diş telleri yerine uygulanan şeffaf apareyler hastalar tarafından rağbet görmektedir. Genellikle küçük diş problemlerinin tedavisinde uygulandığı düşünülse de günümüzde şeffaf apareyler aralık, çapraşıklık ve derin kapanış gibi çok çeşitli diş düzeltme problemlerinin tedavisinde alanında uzman diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır.

Diş tellerine göre daha rahat kullanılabilen şeffaf aparey tedavisi ile dişlerdeki yamukluklar düzeltilirken düzeltici apareyler görünmemektedir. Hastanın kullanım kontrolünde olan şeffaf apareyler kolayca çıkarılıp takılabilir. Metal diş tellerine göre şeffaf apareylerin temizliği daha kolay yapılmaktadır. Dişlerin düzleştirme miktarına bağlı olarak şeffaf aparey tedavisi geleneksel diş tellerine göre daha kısa sürebilir.

Şeffaf Aparey Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastaya uygulanılacak şeffaf aparey tedavisi için öncelikli olarak hastanın diş görüntüsü ve hareketleri bilgisayarlı tomografi kullanılarak alınmaktadır. Hastanın dişlerinin hareketliliğine göre ağız kalıpları oluşturulmaktadır. Tedavinin ilerleyen aşamalarında hastanın tekrar ağız kalıpları alınmaktadır. Diş hekiminin oluşturduğu tedavi planına göre şeffaf diş apareyleri setler halinde hazırlanıp yaklaşık 2 hafta süresince kullanılır. Şeffaf aparey kullanım süresi kişiden kişiye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Şeffaf Apareyler Nasıl Temizlenir?

Şeffaf apareylerin tedavisi kadar nasıl temizleneceği de hastalar tarafından merak edilmektedir. Hasta, şeffaf apareyi kullanmadan önce yumuşak kıllı diş fırçası ve biraz sıvı sabun yardımı ile zarar vermeden şeffaf apareyi temizlemelidir. Her aparey için ortalama 1 dakika ayırılmalıdır. Temizlenen apareyin iyice durulanması da son derece önemlidir. Şeffaf apareyler temizlenirken apareylerin işlevini kaybetmemesi için farklı temizleyicilerin kullanılmasından kaçınılması gerekmektedir. Şeffaf aparey her takıldığında ve çıkarıldığında temizlenmelidir.

Şeffaf Aparey Tedavisi Fiyatları  

Dişlerinde bozukluk, çapraşıklık olan birçok hasta ve hasta yakını ortodonti tedavi yöntemi olan ve sıklıkla tercih edilen şeffaf aparey tedavisi fiyatlarını merak etmektedir. Alanında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen şeffaf aparey tedavisi fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.