Profesyonel Diş Beyazlatma

Profesyonel Diş Beyazlatma

Profesyonel Diş Beyazlatma

Profesyonel Diş Beyazlatma sarı renkli dişlere uygulanan bir yöntemdir. Ön dişlerinizde büyük dolgu veya kron bulunmuyorsa diş beyazlatma işlemi yapılmasında bir sakınca yoktur. Aksi halde doğal dişleriniz beyazlarken, seramik, kompozit ve porselenden yapılmış dişlerinizin rengi farklı olacaktır.

Diş Beyazlatma Adımları


  • Dişlerinize daha rahat erişebilmek için ağzınıza bir dudak toplayıcı yerleştirilir.
  • Daha sonra ön dişlerinizin etrafı bir jel ile kaplanır ve yüksek güçlü bir ışıkla jel sertleştirilir. Burada amaç diş etlerinizi diş beyazlatma kimyasallarından korumaktır.
  • Üçüncü aşamada dişlerinize hidrojen peroksitten yapılmış bir jel uygulanır. Bu madde sayesinde dişlerdeki leke bileşikleri parçalanarak beyazlama sağlanır.

Diş beyazlatma işlemi sırasında istenilen sonuç alınıncaya kadar jel birkaç defa uygulanabilir. Uygulamalar arasında yaklaşık 40 dk. Geçmesi en ideal bekleme süresidir. İşlem tamamlandığında ortalama 4 ila 6 renk tonuna yakın bir beyazlama sağlanmış olur.

Bazı hastalar beyazlatma sonrası diş veya dişeti duyarlılığı yaşarlar, ancak bu genellikle bir veya iki gün içinde geçer.

Dişlerin beyazlığını koruması kişilerin beslenme, sigara tüketimi, diş fırçalama gibi alışkanlıklarına bağlı olarak değişmektedir. Diş beyazlatma için dışarıda satılan ev kitleri bulunsa da diş hekiminiz tarafından uygulanan profesyonel bir diş beyazlaması her zaman daha sağlıklı ve hızlı sonuç verecektir.