Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Yüz ifadesini tamamlayıcı özelliğinden dolayı diş sağlığı ve estetiği tedavileri pek çok insanın ilgi gösterdiği bir konudur. Bu sebeple lamina diş kaplama fiyatları birçok hasta tarafından merak edilmektedir. Lamina diş kaplama, diş hekimliği alanında tercih edilen estetik tedaviler arasında yer alır. Çoğunlukla ön dişler üzerinde uygulanır. Diş bozulmalarını gidermek ve beyazlatma işlemi ile elde edilemeyen renk eşitliğini sağlamayı hedeflemektedir. Uygulama sürecinde tam geçirgen olmayan ve porselenden üretilen bir madde kullanılır. Diş yüzeyine kullanıma uygun, özel bir yapışkan aracılığıyla gerekli bölgelerde kaplama işlemi yapılır.

Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Lamina Diş Kaplama Nedir?

Gülüş tasarımı ve diğer diş estetiği yöntemlerinde lamina diş kaplama uygulaması etkili bir rol oynamaktadır. Ön dişlere, yaprak şeklindeki porselenden tasarlanan yapılar yerleştirilir. Uygulama sonrasında doğal diş görüntüsü zarar görmeyeceği gibi daha estetik diş yapısına sahip olunur. Diş hekimi tarafından yapılan ilk muayenenin ardından hastanın ihtiyaçları doğrultusunda uygun tedavi planı oluşturulur. Daha canlı ve genç bir görünüm elde edilmesi nedeniyle lamina diş kaplama fiyatları çok sayıda hastanın merak ettiği bir konudur. Uygulama süreci ve fiyatlandırma hakkında ayrıntılı bilgi için Erçağ Diş Kliniği olarak bizlerden bilgi alabilirsiniz. 

Lamina Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş sağlığını işlevsel ve estetik anlamda olumsuz yönde etkileyen çeşitli hastalıklar bulunmaktadır. Bu hastalıkların tedavisinde lamina diş kaplamadan yararlanabilir. Aynı zamanda dişlerde biçimsel bozukluklara sahip kişiler de lamina diş kaplama tedavisini tercih etmektedir. Hastanın durumuna göre 2 ila 3 seans süresinde işlemler sona ermektedir. Lamina diş kaplama fiyatları ve uygulamanın süresi ile ilgili diş hekiminize danışabilirsiniz. Diş hekimi ile yapılan ön görüşmenin ardından birinci seans, ağız ve diş sağlığını iyileştirmeye yönelik temel bakım yapılır.

Diş yüzeyindeki uygulama bölgesinin ölçüleri alındıktan sonra hastaya özel olarak tasarlanan lamina dişler yerleştirilir. Dişlerin bütünlüğü açısından renk uyumu ve biçimsel özellikleri dikkate alınır. Son seans ise yapıştırılan dişlerin takibi amacıyla gerçekleşir. Hastanın gün içerisinde verimli kullanması ve kendi dişleri ile estetik anlamda uyum sağlaması hedeflenir. Kişiden kişiye göre lamina diş kaplama süreci değişmektedir. Bazı hastalarda dişlerin kalıcı olması için yapıştırma aşamasından sonra ek işlemler gerekebilir.   

Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Lamina Diş Kaplama Diş Tedavisi ve Faydaları

Diş hekimliği tedavileri arasında lamina diş kaplama uygulamasının birtakım avantajları bulunur. Hastalar lamina diş kaplama fiyatlarının yanı sıra uygulamanın avantajlarını da merak etmektedir. Lamina diş kaplama uygulamasının estetik ve işlevsel anlamda olumlu yöndeki etkileri şunlardır:

  • Kısa sürede genç ve sağlıklı dişler elde edilir. Bu doğrultuda alanında uzman diş hekiminin rolü önemlidir. Ağız ve diş sağlığı ön plana alınarak hastanın uygulamadan fayda sağlaması amaçlanır.
  • Darbelere dayanıklı malzemesi sayesinde uzun yıllar kullanılmaktadır. Aynı zamanda diş yüzeyi üzerinde renk farklılıkları oluşmaz.
  • Hastanın kendi diş yapısı üzerinde büyük değişikliklere gidilmemektedir.
  • Üst düzey modelleme araçları sayesinde hasta, uygulama öncesinde elde edilecek sonucu görebilir. Bu sayede kişinin aklında tedavi ile ilgili herhangi bir soru işareti kalmayacaktır.
  • Diş taşı oluşumu eskisine göre daha az meydana gelir.
  • Sigara, çay, kahve tüketimi sonucunda dişlerde lekeler ve renk değişimleri oluşmaz.
  • Dişlerin ileri veya geriye doğru hareketler diş kaplamalarına zarar vermez. Uzun yıllar boyunca kişiye işlevsel ve estetik açıdan fayda sağlaması ile öne çıkan bir tedavidir.
Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Lamina Diş Kaplama Fiyatları

Hastaların lamina diş kaplama hakkında merak ettikleri pek çok konu bulunmaktadır. Lamina diş kaplama fiyatları da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Lamina diş kaplama sağlamış olduğu avantajlar sebebi ile tercih edilmektedir. Diş kaplama uygulaması sonrasında elde edilen yeni dişler uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Lamina dişlerin bakımı, düzenli olarak yapılması gereken ağız ve diş temizliği ile gerçekleştirilir. Lamina diş kaplama yaptıran kişiler sert yapıdaki ürünleri tüketirken dikkat etmelidir. Ayrıca diş gıcırdatmanın önüne geçilmesi gerekir. Bu doğrultuda diş hekimi tarafından alınacak önlemlerle lamina dişlerin ömrü uzayacaktır.

Hastanın sağlığı açısından alanında yetkin diş hekimleri ile profesyonel yöntemlerle lamina diş kaplama gerçekleştirilmelidir. Kişiye estetik anlamda sağladığı pek çok fayda ile kişinin hayat kalitesini arttırmaktadır. Lamina diş kaplama fiyatları ve uygulama aşamaları hakkında detaylı bilgi için Erçağ Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ne danışabilir, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.